E-posta Kullanım Kuralları

ARTVİN ÇORUH ÜNİVERSİTESİ E-POSTA KULLANIM POLİTİKALARI

Artvin Çoruh Üniversitesi e-posta servislerini kullanırken aşağıda belirtilmiş koşulları kabul etmiş sayılırsınız.

1. Artvin Çoruh Üniversitesi başvuruda bulunan her akademik ve idari personele ‘kullanıcı_adı@artvin.edu.tr’ şeklinde e-posta hesabı açar. Ayrılan personelin ilişiği kesildikten 1 hafta sonra e-posta hesapları otomatik olarak silinir. E-Postaların yedeğini alma sorumluluğu kullanıcıya aittir.

2. Kullanıcı, hizmet hakkının sadece kendisinde olduğunu, bu hakkın kullanımına ilişkin kullanıcı adı ve şifrenin sadece kendisinde olduğunu kabul eder. Bu bilgileri başkası ile paylaşmayacağını veya şifresinin öğrenilme şüphesi durumunda kendisinin değiştirebileceğini kabul eder.

3. Kullanıcılar e-posta hesaplarını aktif olarak kullanıp, kontrol etmekle yükümlüdür. Üç (3) ay boyunca giriş yapılmayan e-posta hesapları otomatik olarak dondurulur, bir (1) yıl boyunca giriş yapılmayan hesaplar tamamen sunuculardan silinir.

3. Kullanıcı, e-posta mesaj metni ve ekleri içerisinde dile getirdiği tüm ifadelerin kendisine ait olduğunu veya sorumluluğunu kabul eder. Suç teşkil edebilecek; tehditkâr, yasa dışı, hakaret edici, küfür veya iftira içeren, ahlaka aykırı mesajların yollanmasından kullanıcı sorumludur.

4. Kullanıcı, hesabında pornografik içerikli resim, animasyon, video v.b. bulunduramaz, benzeri içerikli sitelere link veremez.

5. Kullanıcı, hesabında hukuki açıdan suç teşkil edecek materyal ve belgelere yer veremez, şahsi hesap sahiplerine zarar verici uygulamalar kullanamaz.

6. Başka bir sistemin sunucusunu veya başka bir kullanıcının hesabını ilgili kişinin izni olmadan mesaj gönderme amacıyla kullanamaz.

7. Kullanıcı, hesabını ticari ve kar amaçlı olarak kullanamaz. Çok sayıda kullanıcıya toplu halde reklam, tanıtım, duyuru v.b amaçlı (SPAM) e-posta gönderemez.

8. Kullanıcının, hesabında yer alan her türlü bilginin yayın haklarından doğabilecek hukuki sorumluluklar kullanıcıya aittir.

9. Bazı virüsler e-posta kullanıcı bilgi ve izni olmadan kullanıcı adres defterindeki e-posta hesabı bulunan kişilere virüslü mesajlar gönderebilir. Bu nedenle e-posta kullanıcısı bilgisayarında anti-virüs programının yüklü olmasından ve yeni çıkan virüslere karşı programın güncel tutulmasından kendisi sorumludur. Bu sebeple doğabilecek her türlü zarara karşı sorumluluğu kabul eder.

10. E-Posta hesaplarının yedekleri tutulmakla birlikte, herhangi bir sebeple oluşacak veri kayıplarından Artvin Çoruh Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı sorumlu tutulamaz.