1. Mobil Uygulamalar Gizlilik Politikası

Artvin Çoruh Üniversitesi Mobil Uygulamaları Gizlilik Politikası

 
İşbu Gizlilik Politikası, Artvin Çoruh Üniversitesi’ne ait AÇÜ Mobil uygulamasına erişim sağlayacak kişilerin (Kullanıcıların) Mobil Uygulamayı cihazlarına yüklemesi ile birlikte yürürlüğe girmiş olacaktır.

İşbu Gizlilik Politikası AÇÜ Mobil’in Mobil Uygulama kapsamındaki hizmetlerden kullanıcıları yararlandırmak amacıyla Kullanıcılara ait bilgilerin; toplanması, kullanılması ve işlenmesine ilişkin hükümleri içermektedir. AÇÜ Mobil işbu Gizlilik Politikası hükümlerini, dilediği zaman Mobil Uygulamasında yayınlamak suretiyle, tek taraflı olarak değiştirebilir. AÇÜ Mobil’in değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri, mobil uygulamada yayınlandığı tarihte yürürlüğe girer.

Kullanıcıların mobil uygulamadan ayrılmak istemesi durumunda, uygulamayı cihazından kaldırması yeterli olacaktır.

1.Bilgilerin Kullanılması: AÇÜ Mobil olarak kullanıcının uygulama kullanım süreleri boyunca veri girişinde bulundukları bilgileri ve uygulama içinde gerek duyulan zamanlarda(toplantı yer bildirimi ve ders yoklamaları)  alınmakta ve cihaz konum bilgileri depolama alanlarında tutulmamakktadır.

Uygulama üzerinden ödeme yapılması durumunda kart, şifre ve benzeri bilgiler kaydedilmemektedir. Ödeme iptal ve iadeleri kurum içindeki ilgili birim ile iletişime geçilerek çözümlenir.

2.Bilgilerin Paylaşılması: AÇÜ Mobil olarak Mobil Uygulama içerisindeki kullanıcıya ait bilgiler üçüncü taraflar ile paylaşılmayacaktır.

3.Kullanıcı İzinleri: Uygulamanın özelliklerinin cihaz ile uyumlu çalışabilmesi için Kullanıcı tarafından onaylanması gereken ve onaylanmadan alınmış izinlerdir.    

4.İzinler

Depolama İzni: Bu izin cihazın belleğinde uygulamaya ait verilerin saklanmasına imkan tanımaktadır.

Konum İzinleri: Bu izin toplantı katılımı ve ders yoklamalarının beacon cihazları üzerinden yapılabilmesi için cihazınızın  konum özelliğinin açık olması gereken izindir. Gerçek konum bilgilerine erişim sağlanmaz.

Push Bildirimleri İzinleri: Bu izin uygulama içerisinde yeni bir mesajın anlık olarak alınabilmesi için kullanıcı tarafından kabul edilen bir izindir.

5.Marka ve Telif Hakkı: Artvin Çoruh Üniversitesi adına kayıtlı AÇÜ Mobil ait (Mobil Uygulamanın; tasarım, metin, imge ve diğer kodlar da dahil ve fakat bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla tüm elemanlarının) izinsiz kullanılması, çoğaltılması, kopyalanması, depo edilmesi ve kanuna aykırı diğer bütün haller, 556 sayılı Markaların Korunması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu ve diğer ilgili mevzuat uyarınca kullanıcının sorumluluğuna yol açar. Kullanıcılar, işbu Gizlilik Politikasını kabul etmekle AÇÜ Mobil marka ve logosunun kullanımına ilişkin kurallara uygun davranacaklarını kabul, beyan ve taahhüt etmiş olurlar.